
Theater, muziek en dans samen komen
8 februari 2022 om 08:09Grootste Theaterbeleving in Junushoff over een leven in de wacht
WAGENINGEN In ‘Hoe ik talent voor het leven kreeg’, naar het gelijknamige boek van Rodaan Al Galidi, komen theater, muziek en dans samen in een grootse voorstelling, gespeeld door een cast van acteurs, musici en tientallen nieuwe Nederlanders met een vluchtverleden. Ze vertellen het verhaal van een jonge man die asiel aanvraagt in Nederland.
Rodaan al Galidi schreef over de 9 jaar die hij in een AZC zat het veelgeprezen boek ‘Hoe ik talent voor het leven kreeg’. Een indringend èn humoristisch verhaal over Semmier Kariem, die asiel aanvraagt in Nederland.
Semmier droomt van een nieuw leven, maar het AZC wordt voor hem een bijna magisch dorp waar hij eindeloos wacht. Al Galidi schetst op een rauwe en verrassend grappige manier niet alleen een beeld van het asielbeleid maar ook van de Nederlandse samenleving.
In deze kleurrijke, humoristische en indringende voorstelling komen theater, muziek en dans samen in een groots opgezet theaterspektakel. Een prachtige cast van acteurs en musici samen met tientallen statushouders vertellen dit bijzondere verhaal van Al Galidi in het theater. De gezelschappen WAT WE DOEN, het Amsterdams Andalusisch Orkest, George & Eran Producties en ICK Amsterdam bundelen hun krachten en zetten het AZC als een dorp met eigen wetten en regels op het toneel.
Door de ogen van Semmier bezien, nemen de spelers het publiek mee de soms bizarre levens in van de mensen die er wonen en werken. Ze proberen vaak het goede voor zichzelf en anderen te doen, maar raken soms hopeloos verstrikt in het systeem.
George & Eran Producties is het nieuwe theatergezelschap van George Elias Tobal en Eran Ben- Michaël. De makers achter onder andere de 'George & Eran lossen Wereldvrede op!' trilogie maken voorstellingen die midden in de maatschappij staan en over een wereldwijs, divers en veranderend Nederland gaan. De voorstellingen zijn maatschappelijk geëngageerd, persoonlijk en bevinden zich op het snijvlak van toneel en stand-up. Met humor, zelfspot en relativering worden grote maatschappelijke thema’s terug gebracht tot menselijke proporties.
Theater Junushoff – donderdag 17 februari 20:00 uur Grote Zaal
Kijk voor het programma op www.junushoff.nl