
Burgemeester met superkracht
30 april 2026 om 11:03Floor Vermeulen is de enige echte burgemeester van Wageningen. Speciaal voor onze Kinderpagina hebben we hem geïnterviewd.
Als u stiekem een superkracht mocht kiezen om Wageningen te besturen, welke zou dat zijn en waarom? Ik zou heel graag een 'vredeskracht' willen hebben tegen ruzies.
Als ik voor een dag burgemeester van Wageningen zou zijn, wat is dan het belangrijkste advies dat u mij geeft? Ga niet te veel op je kamer zitten. Ga naar buiten en luister naar de mensen.
Wat is het allerleukste aan burgemeester zijn? Het leukste vind ik bij oude mensen op bezoek gaan en koninklijke onderscheidingen uitreiken. Laatst waren er winkels die hofleverancier werden; slagerij Elings en drankenhandel Woudenberg. En dat mag ik dan tegen ze zeggen. Dat is wel heel erg leuk om te doen. Maar sommige dingen zijn minder leuk, bijvoorbeeld als het niet goed gaat met mensen. Of als criminelen vervelende dingen doen. Wanneer er hele gevaarlijke dingen zijn, zoals brand, dan heb ik daar soms ook mee te maken. Dan moet ik daar iets mee.
Wat moet je doen om burgemeester te worden? Een brief schrijven aan de koning waarom je dat graag wil, en dan ga je op een gesprek bij de commissaris van de koning. Dat is een soort burgemeester van de provincie. En als de commissaris het een goed idee vindt, dan ga je op sollicitatiegesprek met de gemeenteraad van Wageningen. Die kiezen wie er burgemeester wordt. Iedereen kan burgemeester worden! Je moet wel 18 jaar of ouder zijn. Als je solliciteert gaan ze kijken of je het wel kan en dan ga je het pas leren. De koning tekent het besluit waarin je wordt benoemd tot burgemeester. Na 6 jaar moet je weer opnieuw solliciteren en dat moet ik alweer over een jaar.
Nou, ik vond het een leuk gesprek! Dan kunnen we nu wel even op de foto?