Michael van Schaik (rechts juichend) opent al na 2 minuten de score tegen Rood-Wit.
Michael van Schaik (rechts juichend) opent al na 2 minuten de score tegen Rood-Wit. Dick Martens

Bliksemstart basis voor WAVV-zege

8 december 2025 om 19:42 Overig

ONA overwintert met goed gevoel. Wageningen verliest, trainer is toch trots

Door Dick Martens

WAGENINGEN WAVV heeft het vieren van het 100-jarig jubileum van de club goed doorstaan. De volgelingen van trainer Harrie Epskamp, die door de supporters van de club al een bijzondere en veelzeggende bijnaam heeft gekregen, legden de basis voor de uiteindelijke 4-1 overwinning al voor rust. Na de 1-3 zege op streekgenoot Candia’66 uit Rhenen heerste er ook tevredenheid bij buurman ONA’53. En zelfs bij WVV Wageningen was men niet echt in mineur. Ondanks de 1-5 thuisnederlaag tegen Apeldoornse Boys, overheerste bij trainer Kostas Fragkiadakis ‘de trots’.

THE HARRYFATHER De klok op Sportpark Van Ketwich Verschuur ‘sprong’ net op 2.00 minuten toen WAVV-aanvaller Michael van Schaik een perfecte voorzet van ploeggenoot Mika Hollander op de juiste waarde schatte (1-0). Het werd de opmaat voor een wervelend eerste bedrijf van de thuisploeg, waarin voor tegenstander Rood-Wit’58 slechts een figurantenrol was weggelegd. Van Schaik zorgde vervolgens ook nog voor de verdubbeling van de score om even later toe te zien, dat ploeggenoot Sem de Leeuw dat kunstje, twee keer scoren, voor rust nog eens herhaalde. Daarmee was de wedstrijd al voor rust besliste: 4-0. ,,We speelden echt fantastisch, eigenlijk is ‘perfect’ een betere typering”, glunderde trainer Epskamp na de galavoorstelling van 45 minuten. ,,Dat het na rust wat minder oogde is aan de ene kant logisch, maar aan de andere kant boeit mij dat niet zoveel. De vorm is er, we winnen veel en dat heeft zijn weerslag op de sfeer, die is net als ons spel: ‘fantastisch’.” De resultaten hebben ook gevolgen voor de status van Epskamp, getuige een fraai en groot spandoek dat naast een van de doelen hing. Daarop zijn beeltenis, met daarboven zijn alleszeggende nieuw verworven WAVV-bijnaam: ‘The Harryfather’, verwijzend naar ‘The Godfather’, naar Marlon Brando, die Don Corleone speelde in die legendarische film.

GOED GEVOEL Legendarisch was de 3-1 ONA-overwinning in de streekderby tegen Candia’66 weliswaar niet, maar belangrijk zeker wel. Door die zege overwintert de ploeg van trainer Martin Mol op een keurige 3e plaats in de 3e Klasse L. Dat ook tot tevredenheid van de winnende trainer. ,,Met deze overwinning ga je toch met een goed gevoel naar volgend jaar. Verlies je hier, dan moet je bijna twee maanden wachten om revanche te kunnen nemen.” Als ‘Man of the Match’ bestempelde Mol zijn aanvalsleider Fabian Mösle. ,,Hij scoorde de 1- en de 2-0 en gaf de assist bij de 3-0 van Ludo Oosting, dan verdien je die titel ook. Jammer, dat we nog wel een tegentreffer moesten incasseren.” 

VOORAL TROTS Maar liefst vijf tegentreffers incasseerde WVV Wageningen, toch leidde dat niet tot een mineurstemming bij trainer Fragkiadakis. ,,Ik ben vooral trots op mijn jongens. We boeken met de week meer progressie, ook door wat positiewisselingen die ik in de voorhoede en op het middenveld heb doorgevoerd. Jammer blijft natuurlijk wel, dat we veel teveel onnodige doelpunten tegen krijgen.” Invaller Luca Fonke scoorde de 1-4.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie