Achter de schermen bij Gewoon Renée
Achter de schermen bij Gewoon Renée Ans Muis

Pride month vertoont docu Gewoon Renée

13 juni 2026 om 14:48 Lokaal Deel je nieuws

Op woensdag 24 juni om 20h is de documentaire Gewoon Reneé te zien in de bblthk. De documentaire, gemaakt door Reneé Hildesheim en Jasmine de Vries, is een intiem, poëtisch filmportret over het queer- en transbestaan in een tijd van toenemende haat, desinformatie en uitsluiting.

De film beweegt zich tussen het persoonlijke en het politieke: van veiligheid in een eigen woning tot de zichtbaarheid op straat, tijdens pride- en queerfestivals. Het benadrukt dat het queer- en transbestaan geen debat is, maar gaat over rechten, bescherming en emancipatie.

Na de filmvertoning is er een nagesprek met hoofdpersoon Reneé en maker Jasmine, onder leiding van Roberta, die trots is om deze film in Wageningen te vertonen: ‘Op 9 juni was ik aanwezig bij de première als onderdeel van de ZaanPride. De documentaire laat precies zien wat de pride is en waarom dat nodig is. Ben je nieuwsgierig en wil je laagdrempelig kennis maken met queer dan is dit de kans.’

Deze activiteit is onderdeel van de programmering van Pride month Wageningen. Bekijk het hele programma op bblthk.nl/pride2026.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie