
Benedenbuurtbewoners kamperen in eigen plantsoen
10 september 2026 om 20:56 Lokaal Deel je nieuwsAfgelopen weekend sliepen 50 buurtgenoten voor het eerst in hun eigen plantsoen. De Benedenbuurt werd één nacht een camping, met podium, kampvuur en een programma van bewoners zelf.
Zaterdag opende muziekant Nathan op de trekzak. Daarna speelde de band 1 Euro Per Verse Vis. Ondertussen werd er gehoepeld, geschminkt, voorgelezen in een tipi en hout gekloofd. ’s Avonds gingen er pizza’s in de houtoven. De Nieuwe Wageningse Rappers traden op. Buurtbewoner DJ Arie sloot de avond af, met popcorn en marshmallows bij het kampvuur.
Zondagochtend werd er gebruncht met poffertjes en wafels in de zon, en een circus waar iedereen konjongleren. Al met al namen zo’n 150-200 bewoners aan het hele evenement deel. Rond één uur was alles opgeruimd en een uur later waren de plantsoenen weer schoon — alsof er niets was gebeurd, behalve een mooie herinnering.
Buurtbewoner Paul Goedhart, ‘samen actief zijn in je buurt tijdens een evenement als dit is gewoon ontzettend leuk en zorgt voor echte verbinding met je buren, een soort’ buurtfamilie gevoel’
Het idee ontstond tijdens een brainstorm over het 10-jarig klimaatstraatfeest van de Kamperfoelielaan.
Het evenement werd mede mogelijk gemaakt door Wageningen Doet, Coöperatie WOW en WoningstichtingWageningen. Speciale dank aan de klimaattroubadour van Wageningen, Erik Groen, voor zijn rol bij deorganisatie van dit evenement.











