Afbeelding

World Movies & Meals opent seizoen

7 september 2026 om 10:47 Overig

WAGENINGEN Filmhuis Movie W en Food of Cultures openen zondag 27 september het nieuwe seizoen van World Movies & Meals met de Nederlandse voorpremière van The Cycle of Love. Na afloop van de film schuiven bezoekers gezamenlijk aan voor een Indiase maaltijd.

De film vertelt het opmerkelijke, waargebeurde verhaal van de jonge Indiër Pradyumna Kumar Mahanandia, beter bekend als PK. In 1975 wordt hij verliefd op de Zweedse Lotta. Wanneer zij terugkeert naar haar thuisland en niet meer terugkomt, besluit PK haar op te zoeken. Met nauwelijks geld op zak en op een tweedehands fiets begint hij aan een tocht van meer dan 10.000 kilometer.

De reis voert hem door onbekende landen, over bergpassen en langs uitgestrekte landschappen. Onderweg is PK afhankelijk van de gastvrijheid van mensen die hij ontmoet. Daarmee is The Cycle of Love niet alleen een liefdesverhaal, maar ook een ode aan menselijke vrijgevigheid en doorzettingsvermogen.

Oscarwinnend regisseur Orlando von Einsiedel brengt het verhaal opnieuw tot leven door de reis samen met PK zelf en een jonge acteur die hem vertolkt, opnieuw af te leggen. Door reconstructies te combineren met interviews en ontmoetingen onderweg worden verleden en heden met elkaar verbonden.

De film begint om 16.00 uur en duurt ruim anderhalf uur. Na afloop bouwen vrijwilligers de filmzaal om tot een tijdelijk restaurant. Terwijl de tafels worden gedekt, kunnen bezoekers aan de bar van Movie W een drankje bestellen.

Rond 18.00 uur schuiven de bezoekers aan lange tafels aan voor een Indiase maaltijd. Het gerecht wordt bereid door Food of Cultures en door vrijwilligers aan tafel geserveerd.

World Movies & Meals bestaat sinds 2022 en is een gezamenlijk initiatief van Movie W en het Wageningse cateringbedrijf Food of Cultures. Films uit de wereldcinema worden gecombineerd met een gezamenlijke maaltijd, waarbij ontmoeting en verbinding centraal staan.

Van november 2026 tot en met maart 2027 staat iedere eerste zondag van de maand een nieuwe editie op het programma. De volgende bijeenkomst is op zondag 1 november met Atlantique uit 2019 van de Frans-Senegalese regisseur Mati Diop.

Tickets voor The Cycle of Love zijn te bestellen via www.moview.nl/product/the-cycle-of-love.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie