Kinderen van basisschool De Wereld rennen voor het leven tijdens een sponsorloop, Opbrengst: 1100 euro voor het KWF.
Kinderen van basisschool De Wereld rennen voor het leven tijdens een sponsorloop, Opbrengst: 1100 euro voor het KWF. Jan Boer

De Wereld loopt voor KWF

1 mei 2024 om 13:31 Overig

WAGENINGEN De activiteit was een geweldig gezellig loopfeestje rond de eigen school, de aanleiding daartoe was heel wat minder leuk. De schoolbevolking van openbare basisschool De Wereld in de Nude liep op de laatste middag voor de meivakantie een sponsorloop rond de eigen school.

Door Jan Boer

De school met de toepasselijke naam herbergt kinderen van over de hele wereld, die een plek gevonden hebben in de internationale stad, die Wageningen heet. Gewapend met stempelkaart en goede moed liepen de kinderen van alle jaargroepen drie rondjes rond de school om te bewijzen dat het sponsorgeld, dat ze bij elkaar hadden gebracht, dik verdiend was. De reden van deze sponsorloop voor een goed doel: het Koningin Wilhelmina Fonds. De school heeft de sponsorloop georganiseerd, omdat één van de leerkrachten haar partner de strijd tegen kanker zag verliezen. Vlak voor de warming-up en de start werd daar bij stil gestaan. Het motiveerde de kinderen om tot het gaatje te gaan. Leerkracht Lisa Bertens legt uit: “Dit is vanzelfsprekend heel verdrietig. We hebben met elkaar nagedacht over wat we als steunbetuiging konden doen. Toen kwamen we uit bij een sponsorloop, iets waar wij als school helemaal geen ervaring mee hebben. Het goede doel was snel gevonden: het Koningin Wilhelmina Fonds. Ach, dat kunnen wij toch ook? Je moet alles proberen en zie het enthousiasme van de kinderen!” Alle leerlingen gingen in hun eigen omgeving op zoek naar sponsors. Het goede doel sprak de mensen aan en binnen de kortste keren was er een flink geldbedrag opgebracht. Vrijdagmiddag om 13u was het zover. Gewapend met een gele stempelkaart ging de hele club naar de start, waar eerst een gezellige, muzikale warming up plaats vond. Daar was het startsignaal. Van kleuters tot en met groep acht, iedereen deed zijn uiterste best om het sponsorgeld waar te maken. Voor de snelste lopers was er een bescheiden prijsje. Daarna kon iedereen aan een welverdiende meivakantie beginnen. De dag was trouwens al begonnen met feestelijke Koningsspelen. De sponsorloop van De Wereld bracht het mooie bedrag op van elfhonderd euro.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie