Verhalen delen met linografie vindt plaats op woensdag 21 augustus.
Verhalen delen met linografie vindt plaats op woensdag 21 augustus. Wageningse Cultuurzomer

Bijzondere evenementen tijdens de Cultuurzomer

30 juli 2024 om 13:09 Overig

WAGENINGEN Tijdens de Wageningse Cultuurzomer is er elk jaar ruimte voor makers om de experimentele kunst- en cultuursubsidie aan te vragen. Ook dit jaar is dat weer voor veel evenementen aangevraagd. 

MEE? THEATER TEGENDRAADS Theater Tegendraads is een dagbesteding voor mensen met een beperking. Ze geven in De Superette een beeldende en interactieve voorstelling over het thema meedoen en erbij horen. Het draait om verbinding, erkenning en empathie. Deze voorstelling is gebaseerd op een bestaand programma van Tegendraads, speciaal aangepast op de locatie. De voorstelling vindt plaats op zaterdag 24 augustus in de Superette.

GOED GESPREK, GELD GEBREK Hoe voer je een goed gesprek over geldgebrek? Mensen met een (tijdelijk) laag inkomen, consulenten, Thuismakers en kunstenaars onderzoeken dit op een creatieve en speelse manier. Van bruisende gesprekken tot theatrale ontdekkingen, we zijn klaar om je te ontmoeten! De workshop vindt plaats op woensdag 7 augustus in de raadzaal van het stadhuis. 

TASTES OF COMMUNITY Tastes of Community is een participatief project over gemeenschapskeukens in Wageningen.  Tijdens deze evenementen wordt er met behulp van audio/visuele opnamen van alle verhalen, mensen en diverse materialen een mobiele installatie gecreëerd. Een storytelling workshop over de thema’s die in relatie staan tot het kunstwerk – zoals eetcultuur, identiteit en saamhorigheid – vormt een integraal onderdeel van de tentoonstelling van deze mobiele installatie. Op vrijdag 9, zaterdag 17 en vrijdag 23 augustus vinden er workshops en diners plaats. Voor meer informatie en tijden, zie de website. 

SUMMER GROOVE FESTIVAL “Summer Groove Bootcamp: afro, jazz and contact improvisation workshops” is een toegankelijk eendaags evenement gericht op het samenbrengen van mensen door middel van verschillende dansvormen. Door middel van een reeks workshops en een relaxte dansmiddag krijgen deelnemers de gelegenheid om nieuwe dansstijlen te leren kennen, nieuwe mensen te ontmoeten en gewoon te genieten van samen bewegen. De dag begint met een aantal workshops, en eindigt met een dansfeest. Het festival vindt plaats op 24 augustus in Wijkcentrum de Pomhorst. 

VERHALEN DELEN MET LINOGRAFIE Deelnemers aan deze artistieke en verbindende workshop zullen samenwerken om een collectief linoleum patchwork-kunstwerk te creëren op basis van de verhalen van de groep. Het voorgestelde thema is: eten en culturen. Deelnemers zullen hun recepten, eetgewoonten en verhalen met elkaar delen en vervolgens elk een stuk van een linoleum patchwork maken, onder begeleiding van Meghann Ormond. Samen zullen we een uniek patchwork-kunstwerk creëren dat de diversiteit van smaken en tradities viert. De workshop wordt georganiseerd op woensdag 21 augustus, in de middag van 14-17 uur en een avondsessie van 18-21 uur. Vooraf aanmelden kan via de website.

www.wageningsecultuurzomer.nl

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie