
Giovanni van Zwam: ‘Het is zuur, maar toch heb ik genoten’
11 augustus 2024 om 22:26 OverigVitesse verliest eerste KKD-duel: 2-3
ARNHEM Vitesse was de afgelopen weken bijna dagelijks ‘hot news’. Terwijl de nieuw aangestelde trainer John van den Brom ‘gewoon’ met de voorbereiding startte, met in eerste instantie een nog lang niet complete selectie, werd er achter de schermen koortsachtig gewerkt om de KNVB te overtuigen van het bestaansrecht van de Arnhemmers. ‘De verlossing’ vanuit ‘Zeist’ kwam er uiteindelijk toch, het startschot van weer een nieuwe race tegen de klok: het samenstellen van een representatieve selectie. Ook die missie slaagde en zo waren er vrijdagavond maar liefst 17.010 toeschouwers getuige van het eerste duel van ‘hun’ Vitesse in de Keuken Kampioen Divisie tegen Telstar. Hoewel de jeugdige formatie vocht als leeuwen kon een nederlaag niet worden voorkomen. Na een 0-0 ruststand werd het uiteindelijk 2-3 voor de ploeg uit Velsen-Zuid.
Dick Martens
OUDE LIEFDE Hoewel nog lang niet alle problemen zijn opgelost, ging het eindelijk weer over voetbal in Arnhem. In de aanloop naar de openingswedstrijd tegen Telstar ‘regende’ het persberichten over nieuw aangetrokken spelers en spelers die hun contract met de Arnhemmers hadden verlengd. ‘Good old’ Alexander Büttner (37) keerde terug bij ‘zijn oude liefde’, vervolgens werden ook Dillon Hoogewerf (21), Justin Bakker (27), Tomislav Gudelj (26), Loek Postma (21), Mees Kreekels (22) en Irakli Yegoain (20) vastgelegd. Het zevental tekende een contract voor twee jaar. ,,Veel jongens uit Arnhem en omgeving. Jonge gasten die gretig zijn en er het beste van willen gaan maken”, zag trainer van den Brom al tijdens de trainingen. ,,En het gaat weer over voetbal.”
HARD GEVOCHTEN Die gedachte leefde ook bij de supporters en het was daarom niet vreemd, dat er al vroeg lange rijen voor de diverse ingangen stonden. ‘Arnhem’ hunkerde naar de seizoenstart. Ook voor de fanshop vormde zich een lange supportersslinger. Velen wilden zich gaan hullen in het nieuwe shirt, dat een paar dagen eerder werd gepresenteerd als: ‘Een klassiek tenue met oog voor het verleden, gericht op de toekomst’. Gehuld in die nostalgische shirts lukte het uiteindelijk niet om de drie punten in Arnhem te houden. ,,Het verlies kon de feeststemming bij Van den Brom niet drukken. ,,Ik heb genoten op de bank. Genoten van die jonge gasten die hun debuut maakten, die er een wedstrijd van hebben gemaakt.” Een van die ‘jonge gasten’ was Giovanni van Zwam. De 20-jarige Wageninger, die ook vorig seizoen in de ere-divisie al ‘minuten maakte’, tekende een contract tot en met 2026. Hij kreeg het vertrouwen van zijn trainer en speelde in het hart van de defensie een solide partij. Toch was hij natuurlijk teleurgesteld. ,,Zuur, zeker als je zag hoe wij die goals toch te makkelijk weggaven. Ik vond dat wij bijna de hele wedstrijd de bovenliggende partij waren, maar eigenlijk kunnen we onszelf niks verwijten, we hebben hard gevochten, maar helaas bleef de beloning uit. Maar ik heb ook zeker genoten, van de sfeer natuurlijk, maar ook dat we weer lekker konden voetballen. Blij ben ik met het vertrouwen, met mijn positie, mijn rol, ook als opbouwer.”












