
Vrouwen WMHC al aardig op koers
20 augustus 2025 om 08:03 OverigTrainer Renée Nonnekes: ‘Meedoen in de top 4 is ons doel’
Door Dick Martens
WAGENINGEN Terwijl de Nederlandse hockeyvrouwen in het Duitse Mönchengladbach op jacht gingen naar het Europese hockeygoud en daar uiteindelijk ook in slaagden, hebben ook de vrouwen van WMHC hun sticks inmiddels weer uit de sticktassen gehaald. De ploeg, die alweer voor het derde seizoen onder leiding staat van Renée Nonnekes, is volop in voorbereiding om het komende seizoen zo goed mogelijk voor de dag te gaan komen. Met al twee oefenzeges op zak stond zondag de derde oefenwedstrijd tegen eersteklasser EHV op het programma. Opnieuw werd er gewonnen. Na een ruststand van 5-0 werd het uiteindelijk maar liefst 10-0.
AAN DE BAK Nonnekes straalt ontspannenheid uit. Terwijl haar speelsters met de warming up zijn gestart, zet de trainer alvast de pionnen voor het partijspel uit, checkt haar horloge om vervolgens na de hesjes te hebben uitgedeeld de partijvorm in gang te zetten. Met korte en duidelijke aanwijzingen (’Aanzetten aanzetten!’) zet ze de groep op scherp. Ook bij de afwerkoefeningen laat ze zich nadrukkelijk horen. Na nog wat laatste aanwijzingen is het tijd voor de wedstrijd. ,,Aan de bak! Let’s go!”, geeft ze haar speelsters mee.
SCHERPTE Dat is niet tegen dovemans oren gezegd, want binnen een minuut staat de 1-0 al op het scorebord en wordt het eerste kwart afgesloten met een 2-0 voorsprong. Nog voor het arbitrale duo heeft afgefloten heeft Nonnekes al wat tactische aandachtspunten op haar coachbord gezet. ,,Vertrouwen en communiceren”, benadrukt ze daar vocaal bij. ,,Vertrouwen hebben in elkaar en met elkaar blijven communiceren, dan maak je het elkaar makkelijker”, is de nadere toelichting. ,,We zijn de betere ploeg, zij proberen dat compact spelend te ontregelen, probeer daar niet doorheen te passen, maar zoek de ruimte.” Het zal Nonnekes deugd doen dat haar ploeg, waarvan de kern van vorig seizoen ook nu weer binnen de lijnen staat, nog altijd leergierig is en de tactische tips gretig tot zich neemt, want in een mum van tijd staat het 6-0. In de rust complimenteert de trainer haar ploeg, maar is ook nu weer duidelijk: ,,We gaan niet verslappen, maar blijven het hoge tempo spelen.” Toch sloop er wat slordigheid in de ploeg, werd de stand weliswaar naar 6-0 getild, maar kreeg het team van hun trainer wel te horen, dat het in het laatste kwart beter en scherper moest. ,,Dat hadden ze even nodig”, zei Nonnekes na afloop met een lach. ,,Gelukkig was de scherpte er weer snel en maakten we nog vier mooie treffers.” Verder was ze tot nu toe wel tevreden met de voorbereiding en de samenstelling van de selectie. ,,We hebben drie meiden vanuit de A doorgeschoven en zijn er nog een aantal oud WMHC-speelsters teruggekeerd, dus in de breedte zijn we zeker sterker geworden. Dat is nodig, want nadat we in mijn eerste twee seizoenen respectievelijk als 6e en 4e zijn geëindigd willen we nu daadwerkelijk meedoen in de top 4 van de Overgangsklasse. Onze kracht is het collectief, we hebben goede spelers, maar moeten het wel samen doen. En dan volle bak gaan, dat is waar we sterk in zijn. Dan kunnen we het verschil maken.”












