De indrukwekkende ambiance van een volgepakt Gelredome ten voeten uit.
De indrukwekkende ambiance van een volgepakt Gelredome ten voeten uit. Dick Martens

Bomvol Gelredome in extase na zege (Meer foto’s)

22 september 2025 om 11:24 Overig

Airborneduel Vitesse: traditioneel, emotioneel en sensationeel

Door Dick Martens

ARNHEM Vitesse heeft zaterdag in een met maar liefst 24.000 toeschouwers gevuld bomvol GelreDome de eerste zege van het seizoen behaald. In een duel dat gekwalificeerd kan worden als traditioneel, emotioneel en sensationeel werd Helmond Sport met 3-1 verslagen. Dat leidde gedurende de wedstrijd, maar zeker na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Dieperink, bij supporters, spelers en stafleden tot extase. De traditionele Airborne-wedstrijd was in deze competitie, waar de Arnhemmers tot veler verrassing toch nog konden gaan acteren, de eerste ‘driepunter’.

MARTIN LAAMERS Het werd een duel waar vanaf de eerste tot en met de laatste minuut de emoties vanaf spatten. Nog altijd waren er de emoties over de terugkeer van Vitesse in de Keuken Kampioen Divisie, emoties in de 6e minuut tijdens het eren en herdenken van de vorige maand overleden ‘jongen van de club’ Martin Laamers, emoties in minuut 19.44 als er het traditionele applaus klinkt voor de veteranen die voor ons hebben gevochten tijdens de Tweede Wereldoorlog. ‘Opdat we niet vergeten!’ verschijnt er op de grote schermen boven de Noord- en Zuidtribune. In die sfeervolle ambiance waren de bezoekers al na zes minuten op voorsprong gekomen. Vitesse-doelman Maximilian Brüll was kansloos bij een strafschop van Maik Lukowicz. Maar met steun van al die duizenden uitzinnige fans in hun rug ging de ploeg van trainer Rüdiger Rehm op jacht naar de gelijkmaker. Vooralsnog miste eerst Elias Huth een grote kans en werd een inzet van Nathan Markelo nog van de lijn gehaald, maar korte tijd later explodeerde Gelredome. Vanuit een moeilijke hoek schoot Dillon Hoogewerf fraai raak: 1-1. Dat was ook de stand bij rust.

FANTASTISCH Kort na rust mocht Lukowicz opnieuw aanleggen vanaf de strafschopstip, maar nu werd de inzet van de topscorer van Helmond Sport een prooi voor doelman Brüll en een startsein voor een Arnhemse aanvalsgolf die zijn weerga niet kende. De jacht op de winst was geopend, met aanvoerder Alexander Büttner als de aanjager en het publiek als de twaalfde man. Het was de aanvoerder zelf die in de 65e minuut het hoofd vond van Marko Schikora, die zijn 31e verjaardag nog eens extra luister bij zette door op fraaie wijze de 2-1 binnen te koppen. Ook vorige week dinsdag was hij in Waalwijk ook al ‘koppend verantwoordelijk’ voor de late gelijkmaker tegen RKC. Op de volgepakte tribunes kregen de supporters steeds meer hoop om uiteindelijk die sensationele overwinning te kunnen gaan vieren. Hun steun en fanatisme werd uiteindelijk beloond door hun nieuwe held, Adam Tahaoui. De 20-jarige jongeling schoot tien minuten voor tijd de bal uit de draai vanaf de rand van het strafschopgebied ‘strak’ in de kruising: 3-1. Gelredome ontplofte en vierde de overwinning na afloop met elkaar en met de dolgelukkige spelers en trainer Rehm. ,,Deze jongens willen echt vechten voor Vitesse”, sprak hij na afloop duidelijk geëmotioneerd. ,,Er was een geweldige energie in het stadion. Het samenspel tussen de fans en de ploeg op het veld was echt fantastisch.”

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie