
Een heerlijke week voor dames 1 WMHC
23 maart 2026 om 10:06 OverigGold Cup finale op 23 april mogelijk in Wageningen
Door Dick Martens
WAGENINGEN Voor de dames 1 formatie van WMHC was het een onvergetelijke week, maar wel een week waarvan de echte bekroning op 23 april nog veel en veel meer gestalte kan gaan krijgen. Afgelopen donderdag stuntte de ploeg van trainer Renée Nonnekes, door in de halve finale van de strijd om de prestigieuze Gold Cup met 2-1 in Nijmegen te winnen van thuisploeg NMHC. Door dat fraaie resultaat staan de Wageningsen, met hoofdklasser Bloemendaal als tegenstander, in de finale. Zondag was in de aanloop naar het competitieduel tegen het Alkmaarse AMHC, maar vooral na afloop met de 3-0 eindstand markant op het scorebord, nog altijd sprake van: ‘Je krijgt die lach niet meer van mijn gezicht’.
BEVRIJDENDE TREFFER Hoewel de halve finale nog zichtbaar een fikse lichamelijke en vooral ook mentale wissel op de ploeg had getrokken, stonden de gezichten na afloop bij speelsters, toeschouwers en zeker ook bij trainer Nonnekes op ‘glunderen’. ,,Het was echt een mooie week”, blikt ze nog even terug. ,,Maar dan is het altijd wel weer spannend hoe we ‘de zondag’ gaan verteren. Dat zag je in de eerste twee kwarten ook wel terug. Je zag duidelijk, dat de meiden toch nog wel wat vermoeid waren, lichamelijk, maar ook was er sprake van mentale moeheid. En dat is natuurlijk alleszins logisch.” Tegenstander AMHC, de nummer 8 in de Overgangsklasse waarin WMHC de vierde plaats inneemt, kende natuurlijk de voorgeschiedenis en had ook het thuisduel nog in gedachten. Daarin snoepten zij hun Wageningse tegenstander, na drie winstpartijen op rij, de eerste punten af (2-2). Niet vreemd, dat na twee kwarten ‘de brilstand’ (0-0) nog op het scorebord stond. Toch was het, gezien het betere veldspel, wel wachten op de eerste Wageningse treffer. Die kwam er na de rust dan ook. Het was Noor Cardinaal die voor die bevrijdende treffer zorgde.
HISTORISCH ,,In de voorbespreking heb ik wel benadrukt, dat het natuurlijk geweldig is dat we donderdag hebben gewonnen, maar ook dat het dan wel gevolgen kan hebben voor vandaag, dus dat we dan die punten te makkelijk weg gaan geven. Maar hoewel ‘we’ diep moesten gaan is het dan wel mooi om te zien dat die meiden dan het juiste karakter tonen die uiteindelijk de winst opleverde. Je zag die bevrijding na de 1-0, want je houd toch in je achterhoofd, dat als het lang 0-0 blijft die 1-0 er ook bij ons in kan vallen.” Na die bevrijdende 1-0 waren het vervolgens Annely Koole en aanvoerder Aina Holtrop die de zege definitief veilig stelden. De gedachte, dat ‘alle ballen’ nu op de Gold Cup finale gaan werd door Nonnekes ‘even’ getemperd. ,,We gaan ons eerst nog even focussen op de competitie. We willen zeker nog een stap omhoog kunnen zetten. Daarvoor is ons strijdplaan duidelijk: ‘Alles winnen!’ Daar gaan we voor. Natuurlijk wil je die finale winnen, dat zou echt historisch zijn. En liefst hier in Wageningen spelen. Die kans is er. Beide clubs moeten bij de bond argumenten aanleveren waarom ze die finale ‘thuis’ willen en kunnen organiseren. Ons argument, dat de vorige finales allemaal in ‘het westen’ zijn gespeeld en nu eens in het oosten, is sterk denk ik.”













