Alle winnaars van de Wageningse Sportverkiezingen 2023 op het podium.
Alle winnaars van de Wageningse Sportverkiezingen 2023 op het podium. Dick Martens

‘Er is veel sporttalent in Wageningen’

4 februari 2024 om 09:34 Overig

WAGENINGEN In de kantine van Sporthal Het Binnenveld werden woensdagavond tijdens het Sportcafé ‘de Wageningse sportprijzen’ uitgereikt. Dat betekende huldigingen voor de sportvrouw, sportman, sportploeg en talenten van Wageningen. Maar niet in de laatste plaats werd ‘de vrijwilliger van het jaar’ uitbundig gehuldigd en gefêteerd. Die eer viel te beurt aan Enno Dijkstra, vrijwilliger bij hockeyvereniging WMHC. Het werd een feestelijke avond die bol stond van waardering, huldigingen en heel veel sportief spektakel en waaruit zeker de conclusie getrokken kon worden, dat het met het Wageningse sporttalent wel goed zit.

Henk Kuiper, de voorzitter van de Sportraad Wageningen opende de avond. Hij deed dat voor een bomvolle zaal. ,,Vanuit de Sportraad zijn wij trots, dat wij deze sportverkiezing voor Wageningen en de Wageningers mogen organiseren. Het is een prachtige mogelijkheid om sporters en teams in het zonnetje te kunnen zetten, maar ook een mogelijkheid om de vrijwilligers te eren, want we moeten wel constateren, dat zonder vrijwilligers sportclubs eigenlijk niet zouden kunnen bestaan. Ook mooi is, dat we dit jaar ook een categorie ‘bijzondere prestaties’ hebben, want die waren er in Wageningen weer meer dan voldoende.” Vanuit de politiek was Anne Janssen, wethouder van Sport aanwezig. ,,Deze avond is voor een wethouder met sport in de portefeuille toch wel een van de hoogtepunten van het jaar.”

Het werd tijd om te gaan huldigen, eren en te gaan waarderen. Het eerste huldigingsmoment was voor WMHC-vrijwilliger Enno Dijkstra. Hij zorgt er wekelijks voor, dat er scheidsrechters bij al die wedstrijden zijn. Vaak zijn er 10 à 15 teams op een zaterdag actief, daarvoor zijn per jaar maar liefst 1000 scheidsrechters nodig. Dijkstra was verguld met de uitverkiezing. ,,Hoewel de hockeysport niet meer in mijn benen zit, zit die nog altijd in mijn hart”, liet hij weten. Maar dat was niet de enige WMHC-huldiging, want ook het jongensteam JO16-1 viel in de prijzen in de categorie Team Talenten t/m 18 jaar en werd de doelman van dat team Rien Dozeman verkozen tot talent van het jaar. In de categorie ‘Trainer van het Jaar’ werd Steven Schreuder, coach bij Rugby Club Wageningen, de glorieuze winnaar. Een dubbelslag was er voor damvereniging WSDV. De Wageningse topdamclub ging er met twee hoofdprijzen vandoor. Het eerste tiental werd sportploeg van het jaar en Darya Tkakchenko sportvrouw van het jaar. Ze kreeg de bloemen en de beker uitgereikt door burgemeester Floor Vermeulen. Bloemen en een beker waren er ook voor Jan-Willem van Schip als Wageningens ‘Topsporter van het jaar’. Sportman van het jaar werd atleet Bram Anderiessen. De 24-jarige natuurkundestudent won eind vorig jaar een zilveren medaille voor Nederland met de gemengde estafetteploeg op de EK in Brussel. Hij maakt deel uit van de trainingsgroep van de Wageningse trainster Grete Koens.

Voor een uitgebreid verslag en veel foto’s: www.stadwageningen.nl

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie