
Beelden op de Berg
7 juni 2024 om 21:54 OverigTentoonstelling door internationale kunstenaars
WAGENINGEN Tijdens de Wageningse Cultuurzomer is er altijd aandacht voor beeldende kunst. In het Belmonte Arboretum, vindt u deze zomer de expositie Heksenkruid - Decolonizing Botany van Stichting Beelden op de Berg. De tentoonstelling in een van de botanische tuinen in Wageningen wordt ongeveer eens in de vijf jaar georganiseerd en is geliefd onder kunstliefhebbers vanuit Wageningen en verre omstreken.
DE EXPOSITIE Dit jaar staat de expositie in het thema van dekolonisatie van plantenkennis. “Dekolonisatie in de botanie betekent ook het onderkennen en waarderen van de bijdragen van inheemse gemeenschappen aan het begrip en beheer van planten”, aldus de Oosterbeekse kunsthistoricus Mirjam Westen, die als curator dit thema koos en kunstenaars selecteerde. “De titel Heksenkruid verwijst naar de traditionele kennis van geneeskrachtige kruiden die in het Westen vaak wordt veronachtzaamd en lange tijd in een kwaad daglicht werd gesteld.” Veertien internationale kunstenaars hebben speciaal voor deze tentoonstelling tegen het bijzondere decor een kunstwerk gemaakt.
LEZINGEN EN ANDERE ACTIVITEITEN Omdat er niet vaak een expositie door Beelden op de Berg wordt georganiseerd, worden er in heel de stad activiteiten op touw gezet. In opmaat van de expositie werd er op donderdag 23 mei in Impulse op de Wageningen Universiteit een symposium georganiseerd met sprekers rondom het thema van dekolonisatie, plantenkennis en wetenschap. Op 1 juni was de feestelijke opening van de expositie.
Ook zullen andere Wageningse partners activiteiten organiseren rondom het thema en de expositie. Op donderdag 6 juni komt Birgit Boogaart, WUR-onderzoeker en expert op het gebied van Afrikaanse filosofie, een lezing geven in de bblthk. Het zal gaan over de relatie tussen mens en natuur vanuit het perspectief van een aantal vooraanstaande Afrikaanse filosofen.
Ook Movie W heeft een bijzondere samenwerking met Beelden op de Berg. Het filmhuis organiseert op drie zondagen een speciaal “Worldmovies & Meal” arrangement. Het programma bestaat uit een rondleiding door de tentoonstelling, een filmvertoning, en een diner van Food of Cultures. Meer informatie over de activiteiten rondom de tentoonstelling kunt u vinden op www.beeldenopdeberg.nl.
TIJDENS DE WAGENINGSE CULTUURZOMER Naast dat u tijdens de Wageningse Cultuurzomer de expositie kunt bezoeken, organiseert de Wageningse Cultuurzomer in samenwerking met andere Wageningse beeldende kunstinitiatieven de Wageningse Kunstroute. Deze route, die u kunt lopen, fietsen of met de auto kunt afleggen, komt onder andere langs Belmonte Arboretum, Beeldengalerij Het Depot, Arboretumkerk, Hotel de Wereld, de bblthk, de Grote Kerk, Museum de Casteelse Poort en graffiti-kunst van de Graffiti Academy van Astrant. Beelden op de Berg is van 1 juni t/m15 september. De Wageningse Kunstroute vindt plaats van 31 juli t/m 25 augustus.
www.wageningsecultuurzomer.nl








