
Franse sferen in de binnenstad
7 augustus 2025 om 12:03 OverigWAGENINGEN De binnenstad verandert op zaterdag 16 augustus van 11.00 tot 16.00 uur in een stukje Parijs. In de Bergstraat en op het 5 Mei Plein kunnen bezoekers genieten van Montmartre aan de Rijn. Het evenement is voor jong en oud.
De Franse markt biedt tientallen kramen met kunst, snuisterijen en lokale producten. Straatorkesten, accordeonmuzikanten en dichters zorgen voor een Franse sfeer. Bezoekers kunnen ook een portret laten maken door een sneltekenaar. De Johannes de Doperkerk is geopend voor bezichtiging en vrijwilligers vertellen graag over de geschiedenis van de kerk.
Op het 5 Mei Plein treden straatorkest Per Verse Vis, Zoethout en Cajun Fun op. Volksdansgroep de Wieledansers geeft demonstraties waarbij het publiek mag meedoen. Op het kerkplein dragen vier Wageningse dichters, onder wie oud-stadsdichters, hun werk voor: Bonnie Bengsch, Ellen van der Kolk, Ivanka de Ruijter en Peter Abspoel. Zij staan op het bordes om 12.00 uur, 14.00 uur en 15.15 uur.
Kinderen en jongeren kunnen hun creativiteit kwijt. Bij Think Pink maken ze van een oud T-shirt een nieuw kledingstuk. Wie er zelf geen heeft, kan er een kopen. De Verfbrigade geeft tussen 12.00 en 15.00 uur een korte workshop graffiti, waarbij deelnemers hun kunstwerk mee naar huis mogen nemen. Poppentheater Cassiopeia brengt verhalen tot leven, soms met hulp van het publiek. Ook de jeu de boulesbaan naast de kerk is geopend.
Lokale horecazaken zorgen voor Franse hapjes en drankjes. Hotel De Wereld, Imagine en wijnbar Petit-Louis serveren wijn en kleine gerechten. Icekootje bakt Franse crêpes met ijs. Bij slecht weer verhuizen activiteiten naar binnen bij Thuis, dat ook ondersteuning biedt bij het evenement.
Het volledige programma staat op www.proefwageningen.nl.












