Korfballers Wageningen starten seizoen met nederlaag

12 september 2022 om 20:04 Overig Deel je nieuws

Zondag ging voor de korfballers van Wageningen de veldcompetitie 2022-2023 van start. In vergelijking met het vorige seizoen heeft de hoofdmacht een totale metamorfose ondergaan. Diverse spelers verlieten Wageningen of hingen de korfbalschoenen aan de wilgen. Aan de dameszijde keerden twee oudgedienden terug, Iris Ilekhomon en Rinske van Haarlem, en schoof Kim Jansen van het 2e team door naar het 1e team. Aan de herenkant werd er duidelijk verjongd doordat de talenten Deen de Jong en Joost van Milligen hun opwachting maken in de hoofdmacht. Johan Haut, vorig seizoen coach van de reserves werd toegevoegd aan de staf. 

In de voorbereiding liep alles crescendo en met een positief gevoel ging men richting Mid Fryslân/ReduRisk om deze goede voorbereiding een vervolg te geven. Maar “om het echie” bleek toch andere koek en de eerste wedstrijd ging helaas verloren. Nee , zondagmiddag stonden de blauwwitten niet echt op scherp. Positief: Er werden voldoende kansen gecreëerd. Negatief: Maar die moeten nog wel door de mand. En daar ontbrak het helaas deze middag aan. Voeg daarbij dat niet alle spelers top waren in tegenstelling tot in de voorbereiding en de nederlaag is hierbij eigenlijk wel verklaard.

Wageningen trad nog aan zonder Joost, die in de voorbereiding een enkelblessure opliep en Iris die eveneens geblesseerd is en langzaam maar zeker weer wat trainingsarbeid verricht. Al in de eerste de beste minuut mocht Deen vanaf de stip aanleggen voor 0-1, maar het werd snel 1-1. De tweede blauwwit-aanval had duidelijk meer moeite met de afronding. Bij de stand 3-5 was het even schrikken toen Deen geblesseerd uit moest vallen met een enkelblessure. Ernstjan de Vries verving hem en het was duidelijk even wennen weer het juiste ritme te pakken te krijgen. Tot zo’n tien minuten voor de rust bleef Wageningen aan de positieve kant van de score en bij de stand van 5-7 nam de thuisploeg zijn eerste time-out. Meteen nadat er weer ingefloten was, bleek Wageningen niet voldoende bij de les en met een doorloopbal kwam opnieuw de aansluiting tot stand. Zoals eerder vermeld, brak toen een periode van voldoende kansen creëren en niet scoren aan bij de blauwwitten. En ja, als de tegenstander daar veel minder moeite mee heeft, heb je het nakijken. De Friezen lieten zien over meer kwaliteit te beschikken. Ruststand 12-8.

In de tweede helft kwam Deen toch weer terug in het veld. De fysio had hem nagekeken en er bleek niets ernstigs aan de hand en hij kon ingetaped weer meedoen. Het was Wageningen dat het eerst scoorde na rust, maar daarna nam Mid Fryslãn wat scoren betreft het heft weer in handen. Bij de stand 17-9 was de wedstrijd gespeeld. In de fase daarna volgden veel wissels en kwam Wageningen nog iets terug, maar het gat was simpelweg te groot geworden. Eindstand 20-16.

Zaterdag komt SCO op bezoek in Wageningen. Weer een geduchte Friese opponent. De wedstrijd start om 17.00 uur.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie