
De Specialist: ‘Samenwerking met de klant voor het beste resultaat’
2 juni 2026 om 09:08 ZakelijkRENKUM ,,Wat een warm welkom heb ik in Renkum gekregen bij de opening van Scherp zien en horen”, vertelt John Pater, eigenaar van de optiekzaak aan de Dorpstraat 69. Ik ben nu ruim twee maanden onderweg: mensen komen graag binnenwandelen om even kennis te maken. Het is hartverwarmend en laat zien dat Renkum een hechte gemeenschap is. Het is ook mooi om te zien dat er bezoekers van buiten het dorp komen, omdat Renkum zo’n prettig winkelcentrum heeft waar ook nog gratis geparkeerd kan worden.”
Niet alleen de klanten maken het ondernemen in het dorp volgens John zo prettig, ook de onderlinge band met plaatselijke winkeliers is belangrijk om een centrum levendig te houden. ,,Hier in Renkum ben ik al direct benaderd door de actieve winkeliersvereniging en heb ik besloten om sponsor te worden van de plaatselijke Taptoe. Ik zag een goede samenwerking tussen de winkeliers en de organisatoren van het feest.” In de optiekwereld moet John ook veel samenwerken. Denk bijvoorbeeld aan alle contacten met leveranciers van de glazen, met leveranciers van de monturen: er komt veel bij het runnen van een winkel kijken achter de schermen. ,,Om de beste kwaliteit aan brillenglazen te kunnen bieden, daar is een lang onderzoek aan vooraf gegaan. In de aanloop naar de start van Scherp zien en horen ben ik bij diverse leveranciers langs geweest om glazen te testen, op functionaliteit en kwaliteit.
Voor mij is het belangrijkste geweest om een grote variëteit te kunnen bieden: ook de inwoner met een kleinere beurs moet bij ons nog steeds goede brillenglazen kunnen aanschaffen en ook in dat segment moet er keuze zijn.” Daarnaast durft Scherp zien en horen te kiezen voor een andere aanpak in het assortiment monturen: verwacht geen Raybans tussen de zonnebrillen, maar monturen van een degelijk Italiaans design van daar bekende modemerken die de Nederlandse markt nog niet veroverd hebben. ,,Ik hou van experimenteren met nieuwe, verrassende modemerken en luister daarbij ook goed naar de wensen van de klant. Omdat ik net ben gestart moet ik ook deze gemeenschap leren kennen en daarom ga ik graag met klanten in gesprek om zo samen tot een mooi product te komen.”
Dit artikel wordt u aangeboden door:
Scherp zien en horen I Dorpstraat 69, 6871 AD Renkum I Tel: 0317-843738
I Website: Scherp.nu I E-mail: info@scherp.nu.












