Van links naar rechts: Sjoerd Quint (directeur Woningstichting Wageningen), twee nieuwe bewoners van de friendswoning, en wethouder Anne Janssen.
Van links naar rechts: Sjoerd Quint (directeur Woningstichting Wageningen), twee nieuwe bewoners van de friendswoning, en wethouder Anne Janssen.

Wageningen zet in op meer woonplekken voor jongeren en starters

4 april 2025 om 21:00 Overig

WAGENINGEN De gemeente Wageningen, Woningstichting Wageningen en studentenhuisvester Idealis slaan de handen ineen om het aanbod van woonplekken voor jongeren en starters in de stad te verbeteren. Vandaag werd een pakket aan maatregelen gepresenteerd, waaronder de feestelijke sleuteloverdracht van de eerste friendswoning in Wageningen.

De gemeente wil de komende twee jaar minimaal 100 extra betaalbare woonplekken voor jongeren realiseren. Deze ambitie komt voort uit prestatieafspraken, onderzoek naar de woningbehoefte en een motie van de gemeenteraad.

Wethouder Anne Janssen: “Veel jongeren kunnen geen passende woonruimte vinden. Door in te zetten op vernieuwende woonvormen en slim gebruik te maken van de bestaande woningvoorraad, willen we hen een eerlijke kans bieden op de Wageningse woningmarkt.”

Er zijn verschillende initiatieven in gang gezet om deze ambitie te realiseren. Zo worden jongerencontracten ingevoerd, waarbij jongeren tussen de 18 en 27 jaar tijdelijke huurcontracten van maximaal vijf jaar kunnen krijgen. Zowel Woningstichting Wageningen als Idealis starten in 2025 pilots in diverse complexen. Daarnaast is er de mogelijkheid van friendscontracten, waarbij meerdere alleenstaanden samen een woning delen via één huurcontract. De eerste friendswoning werd vandaag geopend. Ook wordt er onderzocht of flexwoningen, tijdelijke en flexibele woningen, gerealiseerd kunnen worden op de locatie BSPW 2.0 (Kanaalweg/Slagsteeg). Bovendien start de gemeente in het voorjaar een campagne om woningeigenaren te informeren en enthousiasmeren over woningdeling en hospitaverhuur. Tot slot onderzoekt Idealis de mogelijkheid om bij de renovatie van complex De Dijkgraaf 80 startersappartementen te realiseren. Woningstichting Wageningen kijkt naar uitbreiding van het percentage woningen dat via loting beschikbaar komt en naar meer ruimte voor jongeren in toekomstige nieuwbouw.

Een bijzonder moment was de sleuteloverdracht van de eerste friendswoning in Wageningen. Woningstichting Wageningen biedt hiermee een woning aan een groep jonge huurders die samen op basis van gelijkwaardigheid wonen.

Sjoerd Quint, directeur van Woningstichting Wageningen: “Met deze friendswoning bieden we drie starters een plek om samen te wonen, de kosten te delen en toch zelfstandig te leven. We zijn trots dat we hiermee drie woningzoekenden een mooie plek hebben kunnen geven.”

Ook Idealis is enthousiast over de samenwerking. Directeur-bestuurder Bart van As: “We onderzoeken of we onze rol in de jongerenhuisvesting kunnen verbreden, zodat we meer jongeren in Wageningen kunnen huisvesten.”

In de komende maanden werken de drie partijen aan nieuwe prestatieafspraken, die in het najaar van 2025 worden vastgesteld.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie