De sportieve vertegenwoordigers van de Wageningse Watervrienden in de Duitse partnerstad Mörfelden-Walldorf.
De sportieve vertegenwoordigers van de Wageningse Watervrienden in de Duitse partnerstad Mörfelden-Walldorf. Wageningse Watervrienden

Mooie strijd Watervrienden

24 september 2025 om 20:00 Overig

Wagenings zwem record sneuvelt in Duitse Mörfelden

WAGENINGEN - Een delegatie van zwemvereniging De Wageningse Watervrienden heeft onlangs deelgenomen aan het 12-uurs zwemtoernooi van SKV-Mörfelden. De Wageningse zwemmers bonden de strijd met hun tegenstanders aan in de Duitse partnerstad Mörfeden-Walldorf. Het toernooi kende verschillende disciplines, onder meer afstand-zwemmen binnen twaalf uur, zowel per groep als individueel, 100 x 100m estafette en vier uur zwemmen voor groepen. 

De Watervrienden strijden al meerdere jaren in de laatste categorie en niet zonder succes: het record stond al sinds 2017 op hun naam. Het Wageningse team, bestaande uit jeugd en recreanten, moest dit jaar wel haar meerdere erkennen in de zwemmers van Neptun uit Alzey, gevolgd door SVS Griesheim. Er resteerde ditmaal een derde plaats met een totaal van 52.300 gezwommen meters. In totaal werd in de poule van zeven teams een afstand van bijna 327 kilometer gezwommen. 

Het was een sportieve uitdaging in de Duits partnerstad. De reden van de deelname aan dit toernooi zijn de banden die Wageningen heeft met de Duitse partnergemeente Mörfelden-Walldorf. Ook tijdens dit bezoek werd blijk gegeven van de waardering van hun aanwezigheid middels een welkomstwoord van burgemeester Karsten Gross en algemeen clubvoorzitter Andi Reisner, in het bijzijn van de Freundeskreis, de contactgroep voor partnersteden. 

Door ondersteuning van zowel de gemeente Wageningen als Mörfelden-Walldorf is het mogelijk geweest om als vereniging deel te nemen.
De Wageningse Watervrienden is een club met driehonderd leden van zes tot zo’n negentig jaar. Er wordt gewerkt in zwembad De Bongerd. Paul Quint is bestuurslid van de Watervrienden: “We zijn geen zwemschool, maar een vereniging met uitsluitend vrijwilligers, die klaar staan om de zwemlessen op maandag- en donderdagavond te verzorgen. We hadden een grote wachtlijst, maar door een herschikking is er nu ruimte voor nieuwe leden. We leiden op voor het ABC-zwemdiploma en daarna voor gevorderde zwemvaardigheid”. Omdat schoolzwemmen verdwenen is heeft de vereniging niet te klagen over de aanwas van nieuwe leden.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie